Člen skupiny MVV Energie CZ, Zodpovědná energie

Výroba a dodávka tepla

OPATHERM a.s. vyrábí a zákazníkům dodává teplo a teplou vodu na území měst Opava a Dolní Benešov. Výroba tepelné energie je v Opavě zajištěna ze 100% ze zemního plynu. V Dolním Benešově společnost k výrobě využívá rovněž  zemní plyn.

Síť zásobování teplem v Opavě má více než 16 km a zásobování zákazníků zajišťuje společnost ze 2 výtopen, 34 blokových a 18 domovních kotelen. V Dolním Benešově je výroba pro zákazníky zajištěna třemi domovními plynovými kotelnami.

Výtopna Hillova zásobuje největší část města a to Kateřinky-Východ a Kateřinky-Západ. Jedná se o horkovodní soustavu s dvanácti centrálními výměníkovými stanicemi.

V areálu výtopny Hillova se nachází nejvyšší komín společnosti OPATHERM a.s., jeho výška je 74 metrů.

Výtopna Olomoucká zásobuje teplem Psychiatrickou léčebnu  a sídliště Olomoucká. Jedná se o teplovodní plynovou výtopnu. V roce 2011 byla zahájena modernizace zásobování teplem sídliště Olomoucká, kdy došlo  k přechodu z páry na teplou vodu a vybudování domovních předávacích stanic. Projekt modernizace byl dokončen v roce 2013. V roce 2016 pokračovala modernizace samotné výtopny, ve které byly osazeny nové teplovodní kotle. Těmito kroky společnost OPATHERM a.s. dále zvyšuje efektivitu výroby a dodávky tepla.

V Opavě byl jako v jednom z pěti měst ČR v roce 2010 dokončen projekt COGEN, který nově přinesl kogenerační výrobu tepla. Díky tomuto projektu zde bylo také vybudováno 1,5 km nového horkovodu a síť zásobování teplem z výtopny Hillova tak byla rozšířena až na sídliště Kateřinky-Východ. V Kateřinkách-Východ je tak od roku 2010 z provozu odstaveno pět plynových blokových kotelen, které zde zůstávají jako záložní a tzv. špičkovací zdroje. Kotelny tak již nezpůsobují hluk v domech a nekouří se zde z komínů. Projekt COGEN přinesl nové technologie a společnost OPATHERM a.s. využívá také teplo vyrobené kogeneračně pro dodávku zákazníkům.

Naši zákazníci  
domácnosti v Opavě 9 917
domácnosti v Dolním Benešově 91
odběratelé z terciární sféry v Opavě 50

Odstávka

Vážení zákazníci, dodávky tepla pro vytápění a ohřev teplé vody fungují bez přerušení.

Odstávky, plánované na období 16. - 20. 3. 2020  jsme z důvodu zvýšené potřeby hygienických opatření kvůli koronaviru odložili do doby uklidnění situace. O jejich termínech vás  budeme včas informovat obvyklým způsobem a to na tomto místě a vývěskami v domech.

Současnou situaci sledujeme a pravidelně vyhodnocujeme. Průběžně přijímáme opatření, která zajišťují plynulý chod našeho provozu.

Oznamujeme odběratelům tepla domů Hlavní 97 b,c, že v pondělí 6.4.2020 od 8:00 do 12:00 bude přerušena dodávka teplé vody a topení. Důvodem je oprava technologie rozvodů. Děkujeme za pochopení.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dispečink

Poruchová služba

 Tel.:        +420 553 777 550
 Tel.:        +420 602 471 640 
 E-mail:  zc.vv1585999354m@apo1585999354.knic1585999354epsid1585999354
 

 

V případě poruch v dodávce tepelné energie můžete kontaktovat dispečink OPATHERM a.s., který je pro odběratele k dispozici 24 hodin denně.

Jak se k nám dostanete?

imgMap_opatherm

Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.